skip to Main Content

PASLANMAZ BAYRAK DİREĞİ

İstanbul’ da on adet dev bayrak direği vardır. Bayrak bir milletin bağımsızlığının sembolüdür. İstanbul gibi jeopolitik konumu önemli olan bir şehrin bayraklarla süslenmesinin gayet tabii olduğunu düşünen büyükşehir böyle bir çalışma yapmıştır. Bayrağın gölgesinde yaşamak onu somut bir şekilde gönderde günün her saati görmek insanlara gurur ve huzur verdiğinden böyle bir çalışma yapılmış güzelim bir kenttir.

İstanbul gibi güzelim bir kentin bayrak dikmek için birçok güzel noktası vardır. Malumunuz İstanbul yedi tepedir ve uygun olan yerlerde dev bayrak direkleri vardır. Bunlardan biri de Çamlıcada bulunan bayrak direğidir.

Yakın tarihte de Beylikdüzü İstanbul girişine, Emirgan korusu’na, Sarayburnu’na, Kayışdağı’na, Pendik kızılay önü’ne, Kartal’a ve  Pendik Gözdağına dikilmiştir. Bayrak direkleri galvenizden üretilmiş olup rüzgar hızına ve 8 şiddetindeki depreme dayanıklı olarak üretilmiştir. Bu dikilen dev bayrak direkleri 36 metre boyundaki direklere  paraşüt bezinden 150 metrekare ebatında bayraklar çekilmiştir.

 

Bayrak Direği Fiyatları

Hastaneler, okullar, oteller, turizm şirketleri, belediyeler, partiler gibi çok çeşitli alanlara bayrak direği satışı gerçekleşmektedir. Bayrak direği üretimi, kurumların taleplerine göre değişmektedir. Böylece bayrak direği satış fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Çeşitli boylarda bayrak direği üretimi yapılmaktadır. Bayrak direği boyutları, üretimde kullanılan malzeme üretilen adet gibi birçok etken bayrak direği satışı fiyatının değişmesine neden olmaktadır.

 

 

Back To Top