skip to Main Content

BAYRAK DİREĞİNİN ÜRETİM AŞAMALARI

Üretim aşamasının ilk noktasında kaç metre bayrak direği siparişi verilirmişse, imalat tesislerimizde ona uygun boru kesimi gerçekleştirilir. Kesim işleminden sonra borular rediksiyon ile birleştirilerek argon kaynağı ile kaynatılır. Kaynatmanın akabinde ürünler zımpara işlemine alınır. Zımpara sonrasındaysa polisaj işlemi uygulanır. Polisaj işlemiyle ürünün kaynaklı yerleri parlatılmış olur. Bu son işlemden sonra bayrak direğinin gövdesi hazırlanmış olur.

En son işlem olarak bayrak direğine aksesuarları monte edilir. Bayrak direği gövdesi hazır hale geldikten sonra alt zemin kısmına taban flanşı kaynatılır. Bu flanş arzuya göre menteşeli veya menteşesiz olabilir. Menteşe genellikle çok uzun bayrak direklerinde direği yatırabilmek adına kullanımı kolaylaştırmak için tercih edilir.

Bayrak direği flanşı monte edildikten sonra üzerindeki sabitleyici vida ve tij görüntülerini kapatmak gerekir. Daha şık bir görüntü sunmak ve bu tij görüntülerini kapamak için kare şeklinde dekoratif taban rozeti flanşın üzerine kapatılır. Rozet kapağı da  304 paslanmazdan olduğu için bayrak direğinin tepeden zemine kadar paslanmaz görüntü bütünlüğünü korumuş olur.

Bayrak direğinin tepe noktasında da sonsuz tepe döner adı verilen bir sistem vardır. Bu sistem sayesinde bayrak tepede kendi çevresinde 360 derece dönüş gerçekleştirebilir. Rüzgar bayrağın tepede sorunsuz bir biçimde dalgalanabilmesi için bir dezavantajdır. Bu sonsuz tepe döner sistemi sayesinde bayrak tepede kendi çevresinde 360 derecelik bir dönüş gerçekleştirebilir. Dolayısıyla bu sistem sayesinde bayrak direğe dolaşmadan daima dalgalanmış olur.

En son işlem olarak tambur kol mekanizması eklenir. Bu kol bayrak direğine takılır ve çevrilerek bayrak göndere çekilir. Bu kol bayrak direğine istendiği zaman takılır istendiği zaman çıkartılır. Kol ve tüm aksesuarlar da eklendikten sonra bayrak direğinin imalat aşaması tamamlanmış olur. İmalat aşaması tamamlanan ürün sevkiyat için paketlenip ürün  hazır hale getirilir.

Back To Top